ENERJİ PROJE DESTEĞİ

ENERJİ PROJE DESTEĞİ

Highslide JS

Değerli üyelerimiz,

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında 2022 yılında imzalanan Enerji Verimlilik Ölçüm Destekleri Projesi ile Elektrik Kesintilerine Karşı Koruyucu Sistemler ve Jeneratör Destekleri Projesi’ne ait protokollere istinaden sanayi işletmelerine yönelik proje desteği verilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu proje ile Enerji verimliliği bilincinin oluşturulması, enerjinin etkin kullanılması, israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması, enerjinin verimli kullanımı ile birlikte bölge ve ülke ölçeğinde enerjide dışa bağımlılığın azaltarak sanayi işletmelerinin enerji verimliliğinin arttırılması hedeflenmektedir.

Enerji Verimlilik Ölçüm Destekleri Projesi kapsamında; firma bünyesinde bir personelin Karaman Enerji Verimlik Merkezinde eğitime gönderme şartıyla sanayi işletmelerine detaylı enerji etütleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Söz konusu projeden destek alınabilmesine yönelik olarak ilimizde yer alan sanayi işletmelerinin ihtiyaç ve taleplerinin belirlenmesi gerekmektedir.

Söz konusu projede yer almak ve eğitim için personel görevlendirmek isteyen üyelerimizin talep ve ihtiyaçlarını odamıza bildirmeleri gerekmektedir.


Tarih : 27.10.2023 / Yer :
Hit : 173