3. ASYA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

3. ASYA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Highslide JS

Değerli üyelerimiz,

Asya Kalkınma Bankası (Asian Development Bank/ADB) dünyanın en önemli bölgesel kalkınma bankaları arasında yer almaktadır. 1966 yılında kurulmuş olan ADB'ye şu anda, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 68 ülke üye olmuş olup, bu ülkelerin 49'u Asya-Pasifik bölgesinde bulunmaktadır. Merkezi Filipinler'in başkenti Manila'da olan bankanın aynı zamanda 31 ülkede ofisi bulunmaktadır.

Türkiye, Türk özel sektörüne yeni pazar olanakları açılması ve Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinin kalkınmasına destek olunması amacıyla, Asya Kalkınma Bankası'na 1991 yılında "donör ülke" statüsü ile üye olmuştur. Asya'nın kalkınmakta olan ülkelerinde Asya Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen projelerde 1997 yılından bu yana özellikle inşaat alanında faaliyet gösteren Türk firmaları Bankanın projelerine malzeme, ürün, hizmet ve danışmanlık sağlayabilmekte ve bu kapsamda Asya Kalkınma Bankası'nın ihalelerine teklif verebilmektedir.

20 Ekim 2021 tarihinde Birliğimiz ve Asya Kalkınma Bankası işbirliğinde 2. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri düzenlenmiş olup, bankanın yapısı, faaliyetleri ve yenilebilir enerji ile konut sektörlerinde finanse edilen projeler ele alınmıştı.

Bu defa, 3 Kasım 2022 Perşembe günü 10:00-11:45 saatleri arasında çevrimiçi olarak 3. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Seminerinin düzenlenmesi planlanmaktadır. Türkçe-İngilizce simultane tercüme hizmeti sağlanacak olan Seminerde, Asya Kalkınma Bankası temsilcileri tarafından katılımcılara su, sağlık ve iklim değişikliği konularında proje imkânları tanıtılacak ve Bankanın iş yapma ve tedarik süreçleri hakkında bilgi verilecektir. Seminere katılacak firmalar, Asya Kalkınma Bankası uzmanlarına soru sorma imkânı bulabilecektir.

Taslak programı ekte sunulan söz konusu Seminere katılmak isteyen firmalarımızın kayıtlarını (İngilizce olarak) https://tobb-org.zoom.us/webinar/register/WN_UQBV--BmSNySYzwKG4pSXA adresinden en geç 2 Kasım 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

 

Seminer Programına EK'teki dosyadan ulaşabilirsiniz.


EK-


Tarih : 25.10.2022 / Yer :
Hit : 620