TÜRKİYE GEÇİLMEZ

TÜRKİYE GEÇİLMEZ

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, hain darbe girişiminin 7. yıldönümü vesilesi ile yaptığı açıklamada, Türk halkının 15 Temmuz 2016 günü yürekleriyle destan yazdıklarını belirterek Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan alçakça girişimlerin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi.

Yaptığı açıklamada hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinin tarihin en uzun gecelerinden biri olduğunu ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, o gece ülkesi için, vatanı için teröristlere karşı zafer kazanılmasını sağlayan tüm vatandaşların dünyaya örnek olacak nitelikte büyük bir destan yazdıklarını söyledi. Türk milletinin demokrasiye bağlılığını ve vatan sevdasını 15 Temmuz’da bütün dünyaya gösterdiğinin altını çizen Varlı, yaşanan süreçte ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Kırıkkale’de de vatandaşların, siyasilerin ve STK’lar başta olmak üzere tüm dinamiklerin meydana inerek iradelerini ortaya koyduklarını, bu birlik ve beraberlik ruhunun da darbe girişiminin başarısız olmasına çok büyük katkı sağladığını söyledi.

Türk halkının Çanakkale ruhuyla karşılık verdiği hain darbe girişiminin tüm dünyaya ‘Türkiye Geçilmez’ mesajını son derece açık olarak verdiğini ifade eden Varlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ‘15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen alçak darbe girişimine karşı aziz milletimiz, kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle canını ortaya koyarak kendi iradesine ve özgürlüğüne yapılan bu haince saldırıya karşı dimdik bir duruş sergileyip yeniden bir dirilişe imza atmıştır. 15 Temmuz bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, bundan böyle hiçbir gücün, milleti ve iradesini rehin veya teslim alınamayacağının, hukuk dışı yol ve yöntemlerle iktidar değişikliği yapamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür. Bu memleket şehit kanlarıyla sulanarak vatan yapılmıştır, vatan uğruna nice canlar feda edilmiş, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında, son olarak 15 Temmuz 2016 ‘da 81 ilin meydanlarında bütün dünya buna şahit olmuştur. Bize düşense bu birlik ruhunu yaşatarak ülkemizi güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesine taşımaktır. Vatan müdafaasında şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize, istiklali ve istikbali için canı pahasına ülkesini savunan 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, hainlere karşı verilen mücadele yaralanan gazilerimize en derin şükranlarımızı sunuyoruz. Kardeşliğimiz, milli ruh ve dayanışmamız daim olsun.Tarih : 14.07.2023 / Yer :
Hit : 557