KADIN GİRİŞİMCİLERE 150 BİN TL KREDİ

KADIN GİRİŞİMCİLERE 150 BİN TL KREDİ

Highslide JS

Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması amacıyla Halk Bankası tarafından “Kadın Girişimcilere Dijital Kredi Paketi” oluşturuldu. Paket kapsamında Kadın Girişimcilere Dijital Kredi, Paraf Üreten Kadın Kredi Kartı ve Ticari KMH ürünleri sunulacak.

Halk Bankası tarafından oluşturulan paket kapsamında kadın girişimcilerimiz azami 150 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek ayrıca 5 bin TL limitli Ticari KMH (Dost Hesap) ve 5 bin TL limitli Üreten Kadın Kredi Kartı ürünlerinden de faydalanabilecek. 6 ay anapara ödemesiz 36 ay vadeli geri ödeme planı bulunan paketten faydalanacak kadın girişimcilerimiz ödemesiz dönem faizlerini 1 veya 3’er aylık dönemlerde ödeyebilecekler. Kredi vadesi boyunca havale ve EFT işlemleri de ücretsiz olacak.

Paketten; 1 yıllık faaliyet süresini doldurmuş, son mali yıl cirosu 3 milyon TL’yi aşmayan gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibariyle Kadın girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler faydalanabilecekler. Ayrıca kredi talebinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi veya büyük ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılıyor olması şartı aranacak. Daha önce Girişimci Kredileri ürünlerini kullanan Kadın Girişimciler, bu paketten faydalanamayacaklar.

 


Tarih : 24.08.2022 / Yer :
Hit : 197