HAYIRLI BAYRAMLAR

HAYIRLI BAYRAMLAR

Highslide JS

Huzur, sağlık, esenlik ve yaşanan deprem felaketi nedeniyle biraz da burukluk içinde idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayı sonunda Ramazan Bayramını karşılamanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yüce dinimizde, tarihi kültürümüzde ve toplumsal yaşantımızda çok önemli yer tutan bayramlar; toplumsal birlik, beraberlik ve hoşgörü duygularının en üst seviyede yaşandığı özel günlerdir. Toplum olarak bizi biz yapan, birbirimizle kaynaştıran, sevgi, saygı ve hoşgörü duyguları içerisinde inançlarımızı, örf ve adetlerimizi uygulayarak, geçmişten bugüne koruduğumuz ve geleceğe taşıyacağımız kültürümüzün, yardımlaşma geleneğimizin yansıması olan bayramlarımızın yaşatılması ve canlı tutulması hepimizin ortak sorumluluğudur.

Şu, hiçbir zaman unutulmamalı; asıl olan aynı toprak üzerinde yaşayan insanların her türlü kederi ve sevinci birlikte göğüsleyebilmesidir. Farklı görüşlere sahip olunsa bile aynı kültürle yoğrulmuş, aynı değerlere sahip insanlar yaşanan zorluklar ve felaketler karşısında tek vücut olabiliyor, aynı amaç uğruna elini taşın altına koyabiliyorsa bu bizim toplumsal dayanışma azmimizi ve bağlılığımızı gösterir. Bayramlar gibi toplumsal huzur atmosferinde yaşanacak kardeşlik ve birliktelik duyguları de bizi daha güzel günlere götürecek en kuvvetli kaynağımızdır.

Bu anlamlı bayramın şehrimiz için, milletimiz ve ülkemiz için, tüm İslam âlemi için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm üyelerimizin, Kırıkkaleli hemşerilerimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum.

 

 

Ahmet VARLI

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı


Tarih : 19.04.2023 / Yer :
Hit : 308