BAŞKAN VARLI’DAN GAZBETON FABRİKASINA ZİYARET

BAŞKAN VARLI’DAN GAZBETON FABRİKASINA ZİYARET

Highslide JS

İlimizde gaz beton sektöründe faaliyet gösteren STT Türk Gazbeton firmasını ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı Fabrika Müdürü Necmi Günindi ile tesisi gezip üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, ilimizde bir süre önce 110 dönüm arazi üzerinde faaliyete başlayan STT Türk Gazbeton firmasını ziyaret etti. Fabrika Müdürü Necmi Günindi’den firmanın faaliyetleri hakkında bilgi alan Varlı, üretim tesislerini de gezerek gazbeton imalat süreçlerini yerinde gözlemledi. Fabrikanın şuan için 100 personelle yıllık 567 bin m3 üretim kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Fabrika Müdürü Günindi, yakın zamanda istihdamı 200’e çıkarıp üretim kapasitesini de artırmayı hedeflediklerini söyledi.

STT Türk Gazbeton’un sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer aldığını ifade eden Günindi, blok ürünler, donatılı ürünler ve yalıtım plağı olmak üzere üç ana ürün çatısı altında üretim yapıldığını, gazbetonun ürün olarak hiç yanmaz A1 sınıfı yüksek ısı yalıtım özelliğine sahip bir ürün olduğunu söyledi. Geniş dağıtım ağıyla tüm Türkiye’ye ürün satışı gerçekleştiren böylesine büyük bir firmanın Kırıkkale’ye istihdam ve katma değer kazandırdığına dikkat çeken Varlı, üretimi, istihdamı, yatırımcıyı her zaman desteklediklerini, destek olmaya da devam edeceklerini söyledi.


Tarih : 27.03.2023 / Yer :
Hit : 975