TSO’DA GALERİCİLİK SINAVI

TSO’DA GALERİCİLİK SINAVI

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve MEYBEM işbirliği ile gerçekleştirilen 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavlarının 21.’sine 18 aday katıldı.

2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım sektöründe nitelikli insan kaynağı, güvenli ticaret, mesleğin itibar kazanması, hizmet kalitesinin artması gibi iyileştirmeler için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri AŞ işbirliğinde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik sınavlarının sonuncusu Pazartesi günü gerçekleştirildi. Sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ve sektördeki tecrübeleri değerlendirildi.

18 adayın katıldığı 2 aşamalı sınavın ilk bölümü Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Teorik sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ölçüldü. Küçük Sanayi Sitesinde bulunan odamıza ait Mesleki Eğitim Merkezinde yapılan pratik sınavda ise adayların iş tecrübeleri değerlendirildi. Sınavların her ikisinden de başarılı olan adaylar 5 yıl süre ile geçerli olan Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklar.

2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Yönetmeliğine göre belgesi olmayanların ticari olarak araç alım satım yapamayacaklarını hatırlatan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, toplam 81 meslek dalında belgelendirme sınavları için müracaatları almaya devam ettiklerini söyledi.


Tarih : 20.09.2022 / Yer :
Hit : 288