PROFESYONEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ

PROFESYONEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ

Highslide JS

Ahiler Kalkınma Ajansı, Türkiye Fotoğraf Vakfı ve Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirilen Fotoğrafçılık eğitiminde katılımcılara profesyonel fotoğrafçılığın temel konuları anlatıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından “2022 - 2023 Genç İstihdamı Teması” ile düzenlenen Profesyonel Fotoğrafçılık Eğitimi’nin ilk ayağı Kırıkkale’de gerçekleştirildi. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Fotoğraf Vakfı işbirliğinde FujiFilm ve Godox sponsorluğunda TSO konferans salonunda gerçekleşen 3 günlük eğitime fotoğrafçılığı meslek olarak yapanlar ve hobi olarak ilgilendikleri fotoğrafçılıkta daha profesyonel hale gelmek isteyenler katıldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümünden Prof. Ozan Bilgiseren, Türkiye Fotoğraf Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gür, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Murathan Er, Reklam Fotoğrafçısı Zübeyir Süğlün ve Moda Fotoğrafçısı Cenk Oğlakçı’nın eğitmen olarak katıldıkları eğitimde, hem teorik hem pratik dersler verildi. Eğitimde temel fotoğrafçılığın kuralları, tarihi, fotoğraf makinelerinin tarihsel gelişimi, çekimler için ön hazırlık, sahne ayarları, ışık ayarları, ürün çekimi, iç mekan çekim, dış mekan çekim, çekim sonrası işlemler konuları ele alındı.

Genç istihdamının artırılması amacıyla bölgede fotoğraf mesleğine gönül vermiş ve bu alanda çalışmaya başlamış genç kitlenin, yoğunlaştırılmış akademik düzeydeki bir eğitim programından yararlanmasını sağlamak ve ileriki kariyerlerinde bu fırsattan edindikleri bilgi ve deneyimlerle kendi kurumsal yapılarını oluşturmak için motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen 3 günlük eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Eğitimlerde kullanılan sunum dosyalaraına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 


TEMEL FOTOĞRAF DERSLERİ

RENK İŞ AKIŞI

REKLAM FOTOĞRAFI


Tarih : 23.08.2022 / Yer : KONFERANS SALONU
Hit : 319