KAYIT ÜCRETİNDE ARTIŞ OLMAYACAK

KAYIT ÜCRETİNDE ARTIŞ OLMAYACAK

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısında yeni kurulan şirketlerden alınan kaydiye ücretine zam yapılmaması kararı alındı.

 

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Tevfik Güney Başkanlığında gerçekleştirildi. TSO Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Faaliyetlerinin Görüşülmesi, Haziran 2022 Ayı mizanının ve bütçe gelir gider izleme raporunun görüşülmesi, Kayıt ücreti tarifesinin görüşülmesi ve Gelen yazılar ve ilgili konuların görüşülmesi konuları görüşülerek kabul edildi.

Toplantıda görüşülen konulardan ‘Kayıt Ücretleri Tarifelerinin görüşülmesi’ maddesinde meclis üyelerinin kararı ile kayıt ücretlerinde artış yapılmaması kararı alındı. TOBB’dan gelen 06.07.2022 tarih ve 7011 sayılı Asgari ‘Ücret Artışı Nedeniyle Aidat Miktarlarının Güncellenmesi’ konulu yazıda belirtilen “Yönetmeliğin 5. Maddesinin 3. Fıkrasındaki; ‘Kayıt ücretleri ile yıllık aidat miktarı asgari ücretin brüt tutarının yüzde 10’undan az olamaz, yarısından fazla olamaz’ düzenlemesine göre 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olan asgari ücret üzerinden yine aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere oda ve borsalarımızın kayıt ücreti taban ve tavan miktarını güncellemeleri gerektiği değerlendirilmektedir’ ifadesi üzerine yapılan oylamada kaydiye ücretlerinin artırılmaması kararı alındı.

İçinde bulunduğumuz ekonomik açıdan sıkıntılı dönemde fiyatı artmayan hiçbir şey kalmadığına dikkat çeken TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda olarak kaydiye ücretlerinde artış yapma yetkileri varken yatırımcılara destek olmak amacıyla bu yetkiyi kullanmadıklarını, fiyat artışı yapmamayı uygun gördüklerini söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yatırımcıların, Kırıkkale’ye istihdam ve katma değer sağlayan herkesin her zaman yanında olduğunu ifade eden Varlı, yeni şirket kuruluşunda alınan kaydiye ücretinde herhangi bir artış yapılmayacağını söyledi.


Tarih : 1.08.2022 / Yer : MECLİS TOPLANTI SALONU
Hit : 777