FUARLAR İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI

FUARLAR İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI

Highslide JS

Odamız öncülüğünde 2-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ve Sanayi ve Endüstri Fuarı için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

2 ayrı fuar için 2 ayrı oturum şeklinde gerçekleşen toplantılara Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı Başkanlık etti. Dış paydaşlarımızla yapılan istişare toplantısında Kırıkkale’nin ekonomisi ve tanıtımına büyük katkı sağlayacak fuarları duyurulması ve katılacak firmaların belirlenmesi konuları görüşüldü. Fuarlarda yer almak isteyen firmalara 50 m2’ye kadar metre başı 150 TL KOSGEB stant desteği bulunduğunu hatırlatan Başkan Varlı, bu destekten yararlanmak isteyen katılımcıların fuar başlamadan önce KOSGEB’e başvuruda bulunmaları gerektiğinin altını çizdi. 4.’sü düzenlenecek olan Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarına Türkiye’nin her yerinden firmaların katılacaklarını, ürünlerini Kırıkkale halkının beğenisine sunacaklarını ifade eden Varlı, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Sanayi ve Endüstri Fuarından da büyük beklentileri olduğunu söyledi.

Kırıkkale’de yapılan sanayi üretiminden, şehirde hangi ürünlerin üretildiğinden Kırıkkale halkının haberi olmadığını, bu fuar sayesinden sanayi ürünlerin hem vatandaşlara hem de sanayicilere tanıtmayı planladıklarını ifade eden Varlı, bir firmanın üretim sonrası elinde kalan atıl hammaddeye başka bir firmanın üretim aşamasında ihtiyaç duyabildiğini ancak bu mamulün Kırıkkale’de olduğunu bilinmediğinden dışarıdan temin edildiğini, Sanayi ve Endüstri Fuarında firmalar arası işbirliği anlayışıyla bu sorunun çözüleceğini söyledi. Yapılan toplantılarda 2-5 Haziran tarihlerinde TOBB tarafından yetkilendirilen Atlas Organizasyon firması tarafından düzenlenecek fuarlarla ilgili bayram sonrasında OSB’lerde firmalara tanıtım toplantısı düzenlenmesi kararlaştırıldı.


Tarih : 27.04.2022 / Yer : ODAMIZ ÖNCÜLÜĞÜNDE 2-5 HAZİRAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK TARIM HAYVANCILIK VE GIDA FUARI VE SANAYİ VE ENDÜSTRİ FUARI İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Hit : 246