EXİMBANK TANITIM TOPLANTISI

EXİMBANK TANITIM TOPLANTISI

Highslide JS

Kırıkkale Valiliği, odamız, Eximbank İç Anadolu Bölge Müdürlüğü ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü organizasyonunda ilimizde ihracat yapabilecek firmalar ile halen ihracat yapan firmalara yönelik kredi ve sigorta programlarını tanıtıcı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda Eximbank tarafından sağlanan destekler odamız üyesi firmalara anlatıldı. Türk Eximbank Bölge Müdürü Funda BAYDAR tarafından yapılan sunumda Eximbank’ın statüsü, amaçları, performansı, finansman programları, kredi kullandırma şartları,  kredilendirme süreci, alacak sigortası, uluslararası krediler gibi konular detaylarıyla anlatıldı.

Toplantıya başkanlık eden Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, sunum sonrası yaptığı konuşmada ilimizde hayata geçirilecek iki önemli projeyi ilk kez duyurdu. Valilik tarafından hazırlanan Ortak Makine Parkı Projesi ile sanayicilerin üretim alanında ihtiyaç duydukları makineleri şehir dışında aramak yerine ilimizde diğer işletmelerde bulunan makinalardan yararlanmalarının sağlanacağını söyledi. Bir diğer proje olan İhracat İstihbarat Merkezi ile ihracatçı firmaların Pazar arama sorununun çözüleceğini ifade eden Vali Tekbıyıkoğlu, ilimizin ihracat rakamlarının artması için gereken gayreti göstereceklerini söyledi. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin tarafından yapılan bilgilendirmede de Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmelerin %1 Gelir Vergisi indiriminden faydalanacakları ve ayrıca enerjide %20 indirim imkanından faydalanacakları ifade edildi. 

 

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak öncelikli hedefin ilimizin ihracat potansiyelini artırmak olduğunu ifade eden yönetim kurulu başkanımız Ahmet Varlı ise, Eximbank tarafında verilen desteklerin pandemi döneminde sıkıntı yaşayan sanayiciler için oldukça faydalı olduğunu belirterek, Sanayici ve işadamlarını Türk Eximbank destekleri konusunda bilgilendirmek ve sanayicilerimizin sorunları ile çözüm önerileri hakkında istişarede bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıya katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

 

Türk Eximbank tarafından yapılan sunumun dosyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


EXİMBANK SUNUMU


Tarih : 16.03.2022 / Yer : MECLİS TOPLANTI SALONU
Hit : 561