TSO’DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DEVAM EDİYOR

TSO’DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DEVAM EDİYOR

Highslide JS

Odamız ve MEYBEM işbirliği ile gerçekleştirilen 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavlarının 15.’si Pazartesi günü başlayacak ve 8 gün sürecek.

2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım sektöründe nitelikli insan kaynağı, güvenli ticaret, mesleğin itibar kazanması, hizmet kalitesinin artması gibi iyileştirmeler için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri AŞ işbirliğinde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik sınavlarının sonuncusu Pazartesi günü başlayacak. Aday sayısındaki fazlalık nedeniyle 8 güne yayılan sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ve sektördeki tecrübeleri değerlendirilecek.

100 adayın katılacağı 2 aşamalı sınavın ilk bölümü Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Teorik sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ölçülecek. Galericiler sitesinde yapılacak pratik sınavda ise adayların iş tecrübeleri değerlendirilecek. Sınavların her ikisinden de başarılı olan adaylar 5 yıl süre ile geçerli olan Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklar.

2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Yönetmeliğindeki değişikliğin 1 Eylül tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini ve bu tarihten itibaren belgesi olmayanların ticari olarak araç alım satım yapamayacaklarını hatırlatan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, bu hafta yapılacak olan sınava rekor sayıda müracaat yapıldığını söyledi. 100 adayın Mesleki yeterlilik belgesi alabilmek için sınavlarda ter dökeceğini ifade eden Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2. El Motorlu Kara Taşıtları alanında bugüne kadar düzenlenen 14 sınavda başarılı olan toplam 205 kişiye belgelerini teslim ettiklerini, toplam 81 meslek dalında belgelendirme sınavları için müracaatları almaya devam ettiklerini söyledi.


Tarih : 29.08.2020 / Yer : KTSO MECLİS TOPLANTI SALONU
Hit : 109