KGK VE GGK SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

KGK VE GGK SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

Highslide JS

Geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerle belirlenen TOBB Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İl İcra Kurulları üyeleri yeniden sandık başına giderek kurulların Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçtiler. Kadın Girişimcilerde Suna Arpaçay Özer, Genç Girişimcilerde ise Caner Kırlangıç yeniden başkan seçildiler.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen seçimler öncesi bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale’de girişimci ruhun artması gerektiğine vurgu yaptı. Kadın ve Genç Girişimcileri Kurullarının aktif şekilde çalışıyor olmasının oda faaliyetlerini de olumlu etkilediğine dikkat çeken Varlı, bundan sonraki dönemde de ilin ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Yapılan seçimler sonucunda Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanlığına Suna Arpaçay Özer, Başkan Yardımcılıklarına Ümran Kesici ve Aylin Uzel, Genç Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanlığına Caner Kırlangıç, Başkan Yardımcılıklarına ise Korhan Özaydın ve Furkan Serhat Özen seçildiler.

Kırıkkale’de Kadın Girişimciliğin önemini artırarak, daha etkin çalışmalar yapacaklarını ifade eden Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçay Özer yaptığı konuşmada “Yuvayı kadın kurar sözü ne kadar doğruysa toplumu da aslında girişimci kadınlar kurmaktadır. Kadınlarımız evin merkezinde olduğu gibi hayatın da merkezindedir. Günümüz Dünyasında da hayatımızın en önemli merkezlerinden biri de iş dünyasıdır. Biz kadınlar evde geçirdiğimiz vaktin daha çoğunu işyerlerimizde geçiriyoruz. O zaman Kırıkkaleli Kadın Girişimciler olarak kendi alanlarımızdaki meslek gruplarının var olmak için çareler bulmak zorunda ve şehrimiz genelinde Kadın Girişimciliğin önemini artırmalıyız’ ifadelerine yer verdi.

Yeni dönemde ildeki genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale gelmesi için politikalar belirleyeceklerini ifade eden Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Caner Kırlangıç ise, girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük edip işadamlarına, girişimci ruhlu gençlere eğitim, seminer ve paneller düzenlemeyi, yeni iş kurmak isteyenlere temel bilgileri verip deneyimli işadamlarından fikir edinme imkanı sağlamaya çalışacaklarını, kurul tarafından alınacak kararların il bazında uygulanması için çalışacaklarını belirtti.  

Seçimler gerçekleştiği sırada Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Kırıkkale milletvekili Halil Öztürk’de kurul üyeleri ile teker teker tanışarak faaliyetleri hakkında kısa bilgiler aldı. Kırıkkale’nin ekonomi ve sanayi alanında eskiden olduğu gibi bölgenin parlayan yıldızı haline gelmesini temenni ettiklerini ifade eden Öztürk, özellikle savunma sanayi alanında Kırıkkale’nin olması gerektiği yerin çok gerisinde olduğunu söyledi. Savunma sanayi alanında kurulacak firma ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı’da bu çalışmalara tüm siyasilerden destek beklediklerini söyledi.


Tarih : 06.03.2019 / Yer : KTSO
Hit : 323