TSO DA NÖBETTE

TSO DA NÖBETTE

Highslide JS

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen binlerce Kırıkkaleli, TSO’nun ikramı olan sularla serinledi.

15 Temmuz 2016’da ülkemize, milletimize, birliğimize, dirliğimize ve demokrasimize yapılan alçak saldırının ve bu hain darbe girişimine karşı milletçe verdiğimiz onurlu mücadelenin 2. yılı nedeniyle Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa binlerce Kırıkkaleli katıldı. Demokrasiye ve şehitlere saygı yürüyüşü ile başlayan etkinlikte Vali M.İlker Haktankaçmaz, Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Siyasi partilerin temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının idarecileri ve binlerce vatandaşın oluşturduğu kortej Atatürk Bulvarından Hürriyet Caddesine v e oradan da Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda bekleyen kalabalıkla birleşti. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da su ikramıyla demokrasisine sahip çıkan Kırıkkale halkının yanında, meydandaydı.

Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için meydanı dolduran Kırıkkalelilerin demokrasi nöbetlerinde Temmuz sıcağından daha az etkilenmeleri TSO olarak 2 yıldır için su ikramıyla meydanda olduklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, 4 bin pet şişe su ikramı gerçekleştirildiğini ifade etti. Gazetecilere yaptığı açıklamada direniş ve diriliş destanı olan 15 Temmuz’un halklara özgürlük yolunda bir örnek, bir meşale olduğunu ifade eden Varlı bundan sonra darbelerle karşılaşacak tüm milletler için tarihi bir çığır açıldığını, topyekûn bir milletin kendi halkının canına ve iradesine kasteden hainlere nasıl direneceğinin destanı olarak tarihe geçtiğini ifade etti. Varlı ‘Darbe girişiminde şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Kırıkkale TSO olarak demokrasi nöbetinde olan vatandaşlarımıza karınca kararınca ikramda bulunmak istedik. Meydan kalabalık, hava sıcak. Umarız ki ikramımız yerini bulmuştur.’ dedi. Ülkenin 15 Temmuz benzeri bir kalkışmayı daha yaşamayacağına inandıklarını belirten Varlı, vatanı korumak adına milletle beraber sivil toplum örgütleri olarak ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ve hainlerin bir daha darbe girişiminde bulunmaya cesaret edemeyeceklerini sözlerine ekledi.


Tarih : 16.07.2018 / Yer : KIRIKKALE CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MEYDANI
Hit : 1168