CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İLE İSTİŞARE

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İLE İSTİŞARE

Highslide JS

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kırıkkale’de kanaat önderleri ve STK Yöneticileri ile gerçekleştirdiği istişare toplantısına katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, sanayicilerin sorunlarını anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kırıkkale’de sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının yöneticileri ile bir araya istişare toplantısı gerçekleştirdi. İl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısında bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, sanayicilerin sorunlarını ve beklentilerini anlattı. Konuşmasına Kırıkkale’nin tarihi hakkında kısa bilgiler vererek başlayan Varlı, şehrin silah sanayi etrafında gelişerek var olduğunu ancak günümüzde durumun çok farklı olduğunu söyledi. MKE Kırıkkale tesislerinin eskisi kadar üretim ve istihdam olanağı bulunmadığına dikkat çeken Varlı, Silah İhtisas OSB ile bu açığı kapatmayı hedeflediklerini söyledi.

Şehrin en büyük sorunlarından birinin de işsizlik olduğuna vurgu yapan Varlı, özellikle üniversite mezunu işsizlerin durumlarına acil çözüm bulunması gerektiğini söyledi. İstihdam konusunda yaşanan handikapa da işaret eden Varlı, bir yanda yaşanan işsizliğe karşın sanayicilerin ara eleman bulma konusunda büyük sorunlar yaşadıklarını hatırlattı. Nitelikli ara eleman sorununun çözümüne yönelik Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın attığı adıma da değinen Varlı, Silah İhtisas OSB içerisinde kurulacak Mesleki Eğitim Merkezinde her yaştan öğrenciye sanayicilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygulamalı meslek eğitimi verileceğini söyledi.

Sanayicilerin, üreticilerin ve tüm toplumun ortak beklentilerinden birinin de siyasette yaşanan gerginliğin ve kutuplaşmanın son bulması olduğunu ifade eden Varlı, liderler arasına yaşanan tartışmaların toplumu, üretimi ve dolayısıyla ekonomiyi olumsuz etkilediğini söyledi. Tarafların toplumu kısır çekişmelere kurban etmemeleri gerektiğini vurgulayan Varlı, ‘Siyaset kurumu topluma hizmet etmesi gerekirken kutuplaşmalara neden olmasını istemiyoruz’ dedi. Özellikle içinden geçtiğimiz zor dönemde birlik ruhuna duyulan ihtiyacın altını çizen Varlı, toplumun ve iş dünyasının siyasetten en büyük beklentisinin gerginliğin azalması olduğunu ifade etti. Başkan Varlı’nın tespitlerinin doğru olduğunu vurgulayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları durumunda yaşanan tüm sorunlara çözüm üretecek projelerinin hazır olduğunu söyledi.


Tarih : 25.03.2021 / Yer : İL KÜLTÜR MERKEZİ
Hit : 176