DESTAN YÜREKLE YAZILDI

DESTAN YÜREKLE YAZILDI

Highslide JS

15 Temmuz hain Darbe girişiminin yıldönümü, Demokrasi ve Milli Birlik gününde Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bir araya gelen binlerce Kırıkkaleli ’ye su ikramında bulunduk.

15 Temmuz 2016’da ülkemize, milletimize, birliğimize, dirliğimize ve demokrasimize yapılan alçak saldırının ve bu hain darbe girişimine karşı milletçe verdiğimiz onurlu mücadelenin 3. yılı nedeniyle Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa katılan binlerce demokrasi nöbetçisi hemşerimize Kırıkkale Ticaret Borsası ile birlikte su ikramında bulunduk. Hain girişimin yaşandığı ilk gün ve onu takip eden günler boyunca Cumhuriyet meydanında nöbet tutarak vatanına ve demokrasisine sahip çıkan Kırıkkale halkı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Demokrasi ve Milli Birlik gününün ruhunu yaşatarak Cumhuriyet Meydanını doldurdu. Bizler de Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da su ikramımızla demokrasisine sahip çıkan Kırıkkale halkının yanında, meydandaydık.

Büyük bir vefa ve sahiplenme bilinciyle demokrasi ve milli iradeye sahip çıkmak için meydanı dolduran Kırıkkalelilerin Temmuz sıcağından daha az etkilenmeleri için TSO olarak 3 yıldır için su ikramıyla meydanda olduklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, bu yıl Kırıkkale Ticaret Borsası ile ortaklaşa düzenlenen ikramda 6.600 bin adet pet su ikramı gerçekleştirildiğini ifade etti. Direniş ve diriliş destanı olan 15 Temmuz’un özgürlük yolunda bir örnek, bir meşale olduğunu ifade eden Varlı bundan sonra darbeler tahdidi ile karşılaşacak tüm milletler için tarihi bir çığır açıldığını, topyekûn bir milletin kendi halkının canına ve iradesine kasteden hainlere nasıl direneceğinin destanı olarak tarihe geçtiğini ifade etti. Varlı ‘Darbe girişiminde şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Kırıkkale TSO olarak demokrasi nöbetinde olan vatandaşlarımıza karınca kararınca ikramda bulunmak istedik. Meydan kalabalık, hava sıcak. Umarız ki ikramımız yerini bulmuştur.’ dedi. Ülkenin 15 Temmuz benzeri bir kalkışmayı daha yaşamayacağına inandıklarını belirten Varlı, vatanı korumak adına milletle beraber sivil toplum örgütleri olarak ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ve hainlerin bir daha darbe girişiminde bulunmaya cesaret edemeyeceklerini sözlerine ekledi.


Tarih : 16.07.2019 / Yer : CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MEYDANI
Hit : 1539