STANDARTLARIN ÜZERİNDE BİR OKUL OLDU

STANDARTLARIN ÜZERİNDE BİR OKUL OLDU

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından eğitime destek amacıyla Keskin’de yaptırılan 24 derslikli TOBB Meslek Lisesi inşaatı tamamlandı. Geçici kabul işlemleri yapılan okul standartların üzerinde özellikleriyle kabul gördü.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırıkkale Ticaret Borsası’nın girişimleri ile geçtiğimiz yıl Mart ayında çalışmalarına başlanan Keskin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı tamamlandı. Belirlenen süreden 2 buçuk ay önce tamamlanan okul inşaatının geçici kabul işlemleri TOBB İnşaat Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu, Kırıkkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Selda Mutlu, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Esra Sürmeli Alatlı ve Milli Eğitim Müdürlüğü Elektrik Teknikeri Ömer Büyükşahin tarafından gerçekleştirildi.

24 derslik, laboratuvar, sosyal aktivite alanları ve atölyelerden oluşan okul binasının fiziki olarak standartların üzerinde özelliklere sahip olduğunu ifade eden yetkililer, belirlenen süreden 2 buçuk ay erken tamamlanan okul binasının 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini belirttiler. Elektrik-Elektronik, CNC ve Makine alanlarında 700 öğrencinin eğitim göreceği okul inşaatının her aşamasını yakından takip eden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, okulun eğitim faaliyetine başlayarak ilk mezunlarını vermesiyle Kırıkkale´de ve bölgede var olan kalifiye ara eleman sıkıntısına büyük oranda çözüm olacağını söylediler. Çevre düzenlemeleri de tamamlandıktan sonra Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ile birlikte okulun tekrar ziyaret edilmesinin planlandığını ifade eden Varlı ve Sümer, fiziki ve teknik özellikleriyle yüksek standartlara sahip okulun Kırıkkale’ye yapılması ve bölgeye böyle bir hizmetin kazandırılması konusunda desteklerinden dolayı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve yönetimine teşekkür ettiler.


Tarih : 22.05.2021 / Yer : KESKİN
Hit : 513