ISIF’19’DA HEDEF 1 MİLYON ZİYARETÇİ

ISIF’19’DA HEDEF 1 MİLYON ZİYARETÇİ

Highslide JS

Değerli Üyelerimiz;

Ülkemizin gelişimine değer katacak buluş, AR-GE ve inovasyon faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası katılımcılarla buluşturulması ve üretilen teknik bilginin ticarileştirilerek toplumun yararına sunulması amacıyla yola çıkmış olan, ülkemizin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nın ilki (ISIF’16) 03-06 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde, ikincisi (ISIF’17) 02-04 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’da, üçüncüsü ise (ISIF'18) 27-29 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilmiştir.

İlk senesinde 23 ülkeden 324, ikinci senesinde 29 ülkeden 367, üçüncü senesinde ise 22 ülkeden 384 yenilikçi teknolojiye ev sahipliği yapan ISIF, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Onursal Himayeleri, Uluslararası Buluşçular Federasyonu Birliği(IFIA)’nin Uluslararası Himayeleri, Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Ev Sahipliği, Anadolu Buluşlar & Buluşçular Derneği(ABDER)’nin Ana Organizasyonu, Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO)’nun Uluslararası Destekleri ile gerçekleştirilmiştir.

Hedef kitlesini uluslararası ve ulusal; bireysel buluşçular, ar-ge merkezleri, üretici ve ticari firmalar, sanayiciler, girişimciler, özel araştırmacılar, danışmanlar, patent ofisleri, özel veya devlet destekli araştırma enstitüleri, bilim parkları, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoloji transfer ofisleri, üniversiteler, laboratuvarlar, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile ilgili kurum ve kuruluşlar, melek yatırımcılar, risk sermayesi grupları, inovasyon teşvikçileri, patent vekilleri, buluş dernekleri, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ISIF, içeriğindeki B2B görüşmeler, çalıştaylar ve paneller ile ekosistemin güçlü bir destekleyicisi olmaya devam edecektir. ISIF ödülleri ise teknik yeniliklerinizin dünya çapında bilinirliğine katkı sağlamaktadır.

Bu yıl 1 milyon ziyaretçiye ulaşma hedefinde olan 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı TEKNOFEST festival alanında gerçekleştirilecektir.


Tarih : 26.06.2019 / Yer :
Hit : 914