CNC MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI

CNC MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI

Highslide JS

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen MEYBEM’in “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları, Odamız işbirliğiyle gerçekleştirilmeye devam ediyor. 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen 48 meslekte (tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde) çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmişti. Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde, çalıştıran işyerlerine idari para cezası uygulanıyor.

Bu kapsamda; TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM); inşaat, metal, asansör ve makina sektörlerinde, sınav ve belgelendirme yetkisine sahip. Kırıkkale’de MEYBEM tarafından Odamız işbirliğiyle gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanıyorlar.   

 Bu bağlamda daha önceden sınav yapılarak Mesleki Yeterlilik Belgesi verilen iş kollarına ilave olarak *NC/CNC Tezgâh İşçisi Seviye 3 ve 4 yeterlilik sınavı için de başvurular başladı. İmalat Sanayinde CNC torna, freze, tel erozyon, borverk gibi tezgâhlarda üretim yapan işçi ve operatörlerin almak zorunda oldukları Mesleki Yeterlilik Belgesi için düzenlenecek sınav başvuruları odamız tarafından alınmakta olup üyelerimize önemle duyurulur.


Tarih : 05.07.2018 / Yer : KIRIKKALE TSO
Hit : 492