TÜM ODA VE BORSALARIN ORGAN SEÇİMLERİ NİSAN AYINDA TAMAMLANACAK

TÜM ODA VE BORSALARIN ORGAN SEÇİMLERİ NİSAN AYINDA TAMAMLANACAK

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 84’üncü maddesi gereğince, tüm oda ve borsaların 2017 yılı Ekim-Kasım aylarında tamamlanması gereken organ seçimlerinin 2018 yılı Nisan ayında yapılması kararlaştırılmıştır.

Oda ve Borsa Organ seçimlerine katılacak üyelerin TOBB ile Oda ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkındaki Yönetmeliğin seçme yeterlilikleri uyarınca ve Gelir veya Kurumlar Vergisi Mükellefi olmak şartı bulunmaktadır. Bu nedenle üyelerimizin Vergi Mükellefiyet durumlarını kontrol etmeleri amacıyla 13 Şubat 2018 tarihinden başlayarak 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar Odamız kayıtları incelemeye açık tutulacaktır. Vergi Mükellefiyetinin Takibi Madde 8 uyarınca, bu süre içerisinde odamız kayıtlarının kontrol edilmeyip düzeltme istenilmemesi halinde odamız kayıtlarının doğruluğu üyelerimizce kabul edilmiş sayılacaktır.

Üyelerimizin yukarıda belirtilen süreler içerisinde vergi dairelerinden alacakları vergi numaraları ile gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup olmadığını içeren belge ve dilekçe ile odamıza başvurmaları gerekmektedir.

Yukarıdaki mevzuat hükmünde üyelerimizi oda kayıtlarını kontrole davet eder, kamuoyuna ve üyelerimize önemle duyururuz.


Tarih : 13.02.2018 / Yer :
Hit : 733