TSO’da destekler anlatıldı

TSO’da destekler anlatıldı

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda katılımcılara Dijital Dönüşüm, Yeşil Dönüşüm, KÜSİ destek sistemi ve KOSGEB destekleri hakkında bilgi verildi.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi odası üye bilgilendirme faaliyetleri kapsamında Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliğinde bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. TSO Meclis Başkanı Ömer Akçelik başkanlığında gerçekleşen toplantıya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, Teknopark Müdürü Ömer Varışlı, Deda Teknoloji Yatırım Genel Müdürü Selçuk Deda, KOSGEB Uzmanları ve oda üyeleri katıldılar. Yatırımcıların sektörel gelişimi ve büyümeleri yönünde devlet kurumlarınca sağlanan desteklerden üyelerin faydalanabilmeleri için farklı zamanlarda bilgilendirme toplantıları yaptıklarını hatırlatan TSO Meclis Başkanı Akçelik, dijital dönüşüm, yeşil dönüşüm gibi kavramların imalat sanayiinde artık herkesin dahil olması gereken kavramlar olduğunu söyledi.

Toplantıda Deda teknoloji firmasının Dijital Dönüşüm konusundaki yetkinlikleri ve Kırıkkale’de Bölgesel Verimlilik ve Dijitalleşme Projesi konusunda bir sunum yapan Danışman Tuğba Danacı projenin paydaşları, fazları, eğitim konuları, standardizasyon süreci, EYDEP süreci gibi konularda katılımcılara bilgi verdi. ASO Model Fabrika Direktörü Ufuk Kaya ise sunumunda verimlilik artışı ve maliyetlerin düşürülmesi konusunda yapılan çalışmaları anlattı. Toplantıda ayrıca KOSGEB tarafından sağlanan Yeşil Sanayi Destek Programı hakkında da katılımcılara bilgiler verildi.

Toplantıda yapılan sunumların dosyaları EK’te sunulmuştur.


ASO Model Fabrika Sunum

DEDA Teknoloji Sunum

KOSGEB Sunum


Tarih : 29.12.2023 / Yer :
Hit : 357