KOMİTE ÜYELERİ MÜŞTEREK TOPLANTIDA BULUŞTU

KOMİTE ÜYELERİ MÜŞTEREK TOPLANTIDA BULUŞTU

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası 2023 yılı 1. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya 13 meslek komitesinin üyeleri katıldılar.

Oda muamelat yönetmeliğinin 26. Maddesinde yer alan "Müşterek meslek komitesi toplantıları her yılın Mart ve Eylül aylarında olmak üzere 6 ayda bir toplanır" hükmü gereğince Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası 2023 yılı ilk müşterek meslek komitesi toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı başkanlığında toplantı. TSO konferans salonunda gerçekleşen toplantıya meclis üyeleri ile birlikte 13 meslek komitesini oluşturan komite üyeleri katıldılar. Toplantının gündeminde büyük yıkımlara ve can kaybına yol açan deprem felaketi vardı.

Türkiye’nin tamamının deprem kuşağı üzerinde olduğunu hatırlatan Yönetim Kurulu Başkanı Varlı, yaşanan felaketin ardından yapılan çalışmalar hakkında komite üyelerine bilgi verdi. Mimarlar ve Mühendislerin oluşturduğu 9. Meslek Komitesinin Kırıkkale’nin olası bir depreme ne kadar hazırlıklı olduğu ve mevcut yapıların dayanıklılıkları ile ilgili bir çalışma yaptığını ifade eden Varlı, afetler yaşanmadan tedbirlerin alınmasının önemine dikkat çekti. Her şehirde afet durumlarında kullanılmak üzere şehrin nüfusuna göre konteyner kentler kurulması gerektiğini vurgulayan Varlı, bir ilde yıkımlara neden olan bir afet yaşandığında afetzedelerin aynı şehirde ve komşu illerinde bulunan bu konteyner kentlere nakledilebileceğini, bu sayede afetin ilk zamanlarında yaşanan karmaşa ve olumsuzlukların önlenebileceklerini söyledi. Toplantıda komiye üyeleri de konuyla ilgili görüşlerini ifade ettiler.


Tarih : 16.03.2023 / Yer : KONFERANS SALONU
Hit : 502