KOOPERATİFLERE İNTİBAK BİLGİLENDİRMESİ

KOOPERATİFLERE İNTİBAK BİLGİLENDİRMESİ

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğinde Kooperatiflere ilgili kanunda yapılan değişiğe ilişkin bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kırıkkale’de faaliyet gösteren Kooperatifler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Dolu ve Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner’in katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda bir araya geldiler. Kooperatifleri düzenleyen 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’na eklenen Geçici Madde 9. Madde ile ilgili olarak kooperatifleri bilgilendirmek amacıyla Kırıkkale TSO ve Ticaret İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen toplantıda, kanunun ek maddesi uyarınca Kooperatifler ve üst kuruluşlarının, ana sözleşmelerini en geç üç yıl içinde bu Kanun hükümlerine intibak ettirmek zorunda oldukları, intibak ettirmeyen kooperatif ve üst kuruluşları dağılmış sayılacakları bilgisi verildi. Söz konusu intibakın ne şekilde ve hangi şartlar dahilinde yapılması gerektiği konusunda detaylı bir sunumun yapıldığı toplantıda katılımcılara intibakın tanımı, intibak edecek kooperatifler, intibak işlemlerinde yetki devri, izin işlemleri yürütülürken dikkat edilmesi gereken hususlar, işlemler sırasında istenilecek belgeler konuları detaylarıyla anlatıldı.

 

Toplantıda kullanılan sunum dosyası ve İntibak Anayasası Hazırlama Yönergesine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 


SUNUM

İNTİBAK HAZIRLAMA YÖNDERGESİ


Tarih : 1.12.2022 / Yer :
Hit : 1196