ŞİRKETLERDE AİLE ANAYASASI EĞİTİMİ

ŞİRKETLERDE AİLE ANAYASASI EĞİTİMİ

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerine yönelik sağlanan eğitim hizmetleri kapsamında Şirketlerde Aile Anayasası konulu bir seminer düzenlendi.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının üyelerine yönelik düzenlediği geliştirme ve eğitim faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası işbirliğinde Şirketlerde Aile Anayasası konulu bir eğitim semineri düzenlendi. Akademik Danışman Prof. Dr. Adnan Akın tarafından TSO toplantı salonunda verilen seminerde şirketlerde Aile Anayasası’nın gerekliliği konusunda bilgiler verildi.

Aile anayasasının, aile üyeleri tarafından hazırlanan ve işletmeye ilişkin konuları barındıran bir sözleşme olduğunu ifade eden Akademik Danışman Prof. Dr. Adnan Akın, aile anayasasının önemine de değindi. Seminerde ayrıca aile anayasası içinde yer alabilecek hususlar, aile anayasası bulunan büyük şirketlerden örnekler, aile anayasasında olması gereken belli başlı maddeler, Aile Anayasasının Türk Hukukundaki Yeri ve bağlayıcılığı konuları anlatıldı.

 

Eğitimde kullanılan sunum dosyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 


EK


Tarih : 25.08.2022 / Yer :
Hit : 197