TSO’DA KAYNAKÇILIK SINAVI

TSO’DA KAYNAKÇILIK SINAVI

Highslide JS

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliğinde ilimizde kaynakçılık sektöründe faaliyet gösterenler için Çelik Kaynak Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenlendi.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2017 yılından bu yana düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarıyla belge zorunluluğu kapsamında yer alan alanlarda mesleki yeterlilik belgesi sınavları düzenlemeye devam ediyor. Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamındaki Çelik Kaynakçılık için TSO ve TOBB MEYBEM (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.) işbirliği ile geçtiğimiz günlerde düzenlenen sınava katılan 17 aday teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamadan oluşan sınava tabi tutuldu.

Argon, gazaltı ve elektro ark kaynak alanlarında mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenler için açılan sınav Kırıkkale Ticaret ve Sanayi odası tarafından kurulan Mesleki Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Birçok alanda olduğu gibi kaynakçılık alanında da karışıklığın giderilmesi, belirli yasal çerçeveler içerisinde yalnızca kaynakçılık alanında yeterliliğe sahip kişilerin faaliyet gösterebilmeleri adına MEYBEM ile Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen sınavla ilgili değerlendirmede bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, mesleki yeterlilik belgesinin gerekliliğine dikkat çekti. İş güvenliği ve sağlığı kanunu uyarınca birçok işletmede Çelik Kaynak Mesleki Yeterlilik Belgesinin zorunlu hale geldiğini ifade eden Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda olarak şimdiye kadar 2. El Motorlu Kara Taşıtları, Emlak Danışmanlığı, Kuyum Ticareti, İnşaat, Köprülü Vinç Operatörlüğü ve Makine Bakım alanlarında yapılan sınavlarda toplam 717 kişiye mesleki Yeterlilik Belgesi verdiklerini, bir sonraki dönem için sınav başvurularının alınmaya devam ettiğini söyledi.


Tarih : 20.03.2023 / Yer : TSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
Hit : 1334