ÇALIŞAN GAZETECİLER İLE KAHVALTI

ÇALIŞAN GAZETECİLER İLE KAHVALTI

Highslide JS

Zorlu şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek adına fedakarca görev yapan basın mensupları ile Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle kahvaltıda bir araya geldik.

Kırıkkale’de yayın yapan basın kuruluşlarının fedakar çalışanları ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle odamız tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldik. Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, Genel Sekreterimiz Ahmet Şerbetçioğlu, Basın kuruluşlarının da içinde bulunduğu 11. Meslek Grubunu temsilen Meclis Başkan Yardımcımız Cihat Mencet, meslek komitesi üyemiz Hasan Akyıldız, Basın Yayın Sorumlumuz İsa Sarıaydın ve basın kuruluşlarının haber merkezlerinde çalışan basın mensuplarının bir araya geldikleri kahvaltıda bir konuşma yapan oda başkanımız Ahmet Varlı, basının önemine değindi. Basının bir milletin hür ve ortak sesi olduğuna işaret eden Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak basın ile sürekli iyi ilişkiler içinde bulunduklarını ifade etti.

Kahvaltıya katılan gazetecilerin sorularını da cevaplayan Varlı, Kırıkkale’de son zamanda yapılan yatırımlar konusunda bilgi verdi. Kırıkkale Silah İhtisas OSB ile ilgili soruları da cevaplayan Varlı, şehrin geleceğinde bölgenin etkisinin çok büyük olacağını, Kırıkkale’yi savunma sanayi alanında eski cazibeli günlerine döndüreceğine inandıklarını söyledi. Bölgede TSO tarafından kurulacak olan yüksek sermayeli çok ortaklı savunma sanayi firması hakkında bilgi veren Varlı, şirket kurulumu için yapılan müracaatın bu hafta sonuçlanacağını, ilk aşamada TSO tarafından kurulacak olan firmanın diğer STK’lar ve Kırıkkale halkının da ortak olabileceği bir yapısı bulunacağını söyledi. Oda faaliyetlerinin duyurulması konusunda gösterdikleri alakadan ve kolaylıklardan ötürü basın mensuplarına teşekkür eden Varlı günün anısına basın mensuplarına çam sakızı çoban armağanı hediye takdiminde bulundu.


Tarih : 13.01.2020 / Yer : DERYA ALABALIK RESTORANT
Hit : 670