SAVUNMA SANAYİ ÇALIŞTAYI 2. KEZ TOPLANDI

SAVUNMA SANAYİ ÇALIŞTAYI 2. KEZ TOPLANDI

Highslide JS

Kırıkkale Silah OSB’de yer alacak firmalara kolaylık sağlaması ve rehberlik etmesi amacıyla TSO tarafından düzenlenen Savunma Sanayi Fizibilite Projesi Çalıştayının 2. Toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip Kırıkkale Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yer alacak firmalara üretim, AR-GE, insan kaynakları, ihtiyaç analizi gibi konularda rehberlik etmesi ve kolaylık sağlaması amacıyla Kırıkkale TSO tarafından hazırlanan Savunma Sanayi Fizibilite Projesi çerçevesinde düzenlenen çalıştayın 2. Toplantısı TSO toplantı salonunda gerçekleştirildi. TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Rasim Ölmez başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kırıkkale’de faaliyet gösteren savunma sanayi firmalarının yetkilileri katıldı.

TSO öncülüğünde Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak çok ortaklı, yüksek sermayeli savunma sanayi firması ile ilgili yapılan görüşmelerde projeye Teknopark’ın da dahil edilmesinin faydalı olacağı, Kırıkkale Üniversitesi’nin birikim, imkan ve imtiyazlarının projeye zenginlik katacağı ifade edildi. Toplantıda MKE ve TAI gibi sektörün öncü kuruluşları ile görüşülerek bu firmaların yurtdışından ithal ettiği ürünlere yoğunlaşılması ve bu ürünler içerisinden spesifik bir ürünün üretimi için çalışma yapılması gerektiği görüşü ön plana çıktı. Katılımcılar ayrıca kurulacak firmada AR-GE çalışmalarına öncelik verilmesi,  kuruluşu ile ilgili işlemlerin hızlandırılması gerektiği konusunda görüş birliğine vardılar.


Tarih : 01.02.2019 / Yer : KTSO
Hit : 487