Zaferlerle dolu şanlı bir tarihe sahibiz

Zaferlerle dolu şanlı bir tarihe sahibiz

Highslide JS

Aziz Milletimizin yeniden şahlanışının fitilini ateşleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 96’ıncı yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız işgal güçlerinden kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Bu zafer, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu Aziz Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir örnek bir zafer olmuştur.

Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 96’ncı yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu duygularla değerli Kırıkkaleli hemşerilerimizin, aziz Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun tüm mensuplarının “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.


Tarih : 29.08.2018 / Yer : KIRIKKALE TSO
Hit : 404