BİRLİK OLMALIYIZ

BİRLİK OLMALIYIZ

Highslide JS

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, ABD’nin Türkiye’ye yönelik baskılarına karşı birlik çağrısında bulundu. Bizim milli paramızın Türk Lirası olduğunu söyleyen Başkan Varlı, “Dünya’nın en büyük devletlerinden birisidir. Bizim tarihi bir geçmişimiz var. Bunun için bizi kimse yıkamaz” dedi.

 

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, dövizlerin Türk Lirası’na çevrilmesi üzerine çağrı yaparak, “Dövizle çalışmayalım, döviz bulundurmayalım. Elimizdeki dövizleri TL’ye çevirelim. Biz bu günleri çok yaşadık, geçmişte bu filmleri çok seyrettik. Türkiye her şeye rağmen Dünya’nın en büyük devletlerinden birisidir. Biz bir İmparatorluğun devamıyız. Dünya’ya nam salmış üç kıtada hüküm sürmüş bir İmparatorluğun devamı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti böyle operasyonlarla yıkılacak bir devlet değildir”

‘Her bir vatandaşımız bu konuya inanarak destek vererek hareket ettiği müddetçe bizim altından kalkamayacağımız hiçbir sorun yok’ diyen Varlı, “Dövizle kimse çalışmasın, dövizle kimse alış veriş yapmasın. Kimse elinde dövizi yastığının altında tutmasın. Bizim milli paramız Türk Lirası’dır. Türk Lirası ile alış veriş yapalım. Türk Lirası ile de durmayalım. Alalım, verelim ve ekonomiye can verelim. İsraf etmeme kaydıyla piyasada paranın dönmesi gerekiyor”

 Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de ticaret durmayacağını anımsatan Başkan Varlı, “Ticaretin durması için mücadele eden insanlar var. Maalesef birçok operasyona maruz kaldı ülkemiz.  Ama biz inatla diyeceğiz ki ‘Bizim yabancı para ile işimiz yok. Bizim milli paramız Türk Lirası. Alış verişe devam ederek ekonomiye can vereceğiz. Geçmişte bu günleri yaşadık. Bunları elbette atlatacağız. Bu pozisyondan daha güçlü çıkacak ülkemiz. Çünkü bu darbeler bizi daha çok güçlendiriyor”

Son olarak Varlı, “Kimse elinde döviz bulundurmasın. Bir doları olanda bir eurosu olanda milyonu olanda kim varsa bizim milli paramız Türk Lirası’na çevirsin. Türk Lirası ile alış verişinizi yapsın. Allah’ın izni ile biz bu krizleri atlatacak güce sahibiz. Devletimizin milletimizin arkasındayız. Panik yapmaya gerek yok. Her şeye rağmen ülkemiz Dünya’nın en büyük devletlerinden birisidir. Bizim tarihi bir geçmişimiz var. Tarihi bir imparatorluğun devamıyız. Bizi kimse yıkamaz” dedi.


Tarih : 14.08.2018 / Yer : TSO
Hit : 583