FIRSATI KAÇIRMAYIN

FIRSATI KAÇIRMAYIN

Highslide JS

Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile ilgili Kırıkkale Defterdarlığı tarafından odamız toplantı salonunda bir toplantı düzenlendi.  

 

Kırıkkale Defterdarlığı tarafından şehrimizdeki Oda Başkanlarına, Yöneticilerine, Üyelerine, Defterdarlık personellerine ve muhasebecilere yönelik, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun tanıtımına yönelik odamız konferans salonunda bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı sayın Mehmet Arabacı’nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya ayrıca Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar, Odamız Meclis Başkanı Ömer Akçelik, Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı, Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, SMMMO Başkanı Ferman Aldemir, il müdürleri ve çok sayıda muhasebeci katıldı. Arabacı yaptığı sunumda vergi ve diğer alacaklara tahakkuk eden gecikme faizlerine yönelik yapılandırmaların detayları hakkında bilgi verdi. Kanunun Sosyal Güvenlik Kurumuyla ilgili taraflarını ise SGK İl Müdür Yardımcısı Nermin Doruk anlattı.

 

Bilgilendirme sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Muhasebeciler, yapılandırma kanunu ile ilgili merak ettikleri hususları ve problem yaşadıkları konuları uzmanına sorma imkânı buldular. Toplantının sonunda katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, sanayi sektörünün ekonomik açıdan içinde bulunduğu zor zamanlarda bu yapılandırmanın çok faydalı olduğunu söyledi. Oda aidatlarına yönelik gecikmiş üye aidatlarının da bu yapılandırma kapsamında olduğunu hatırlatan Varlı, devletin bu tarz destekleri sayesinde sanayici ve esnafların biraz nefes aldıklarını ifade etti. Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli ve SMMMO Başkanı Ferman Aldemir’de düzenlenen bu toplantı için Kırıkkale Defterdarlığına ve katkılarından dolayı TSO yönetimine teşekkür ettiler.  

 

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun kapsamında borç yapılandırması yapabilmek için ilgili kurumlara son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018


Tarih : 05.07.2018 / Yer : KIRIKKALE TSO
Hit : 342