MESLEK TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ

MESLEK TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ

Highslide JS

Meslek liseleri öğrencilerinin mesleklerini her yönüyle tanımaları ve doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amaçlı düzenlenen Meslek Tanıtım Günlerinin sonuncusu Bahşılı Hacı Hidayet Doğruer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

 

EĞİTİME DEVAM MI İŞ HAYATINA GİRİŞ Mİ?

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliği ile meslek liseleri öğrencilerinin mesleklerini her yönüyle tanımaları, doğru hedefler belirleyerek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Meslek Tanıtım Günleri’nin sonuncusu Bahşılı Hacı Hidayet Doğruer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Meslek liseleri öğrencilerini iş hayatında başarıyı yakalamış kişilerle buluşturarak, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını sağlamak amacını taşıyan Meslek Tanıtım Günleri etkinliğine 9,10 ve 11. Sınıf öğrencileri katıldı. Öğrencilere mezuniyet sonrası karşılaşacakları durumlar hakkında bilgi veren İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli Altuğ Altundağ, dikkate alınması gereken hususun lise sonrası eğitime devam etmek ya da iş hayatına atılmak konusunda karar vermek olduğunu söyledi.

 

DEV FİRMALAR GÜCÜNÜ ÇALIŞANLARINDAN ALIR

Kimya ve Elektrik branşlarında eğitim veren okulda öğrencilerle bir araya gelen TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi Kalite Standartları Müdürlüğü Laboratuvar Teknisyeni İlhan Şahin, işletme hakkında bilgiler verdi. Seminere katılan öğrencilerin kimya alanında mesleklerine yönelik ipuçları veren Şahin, büyüklüğü, yaptığı dev yatırımlarla ülke ekonomisine yön veren firmaların bu gücü çalışanlarından aldıklarını hatırlatarak iş hayatında her bir bireyin ne kadar önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti. Tanıtım etkinliğine katılan öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy beceri eğitiminde öğrencilerin dikkat etmeleri gereken konulara değindi. Öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce meslekle ilgili bilgiler edinmeleri ve karşılaşabilecekleri zorluklara karşı önceden tedbir almaları için Meslek Tanıtımı eğitimlerinin çok yararlı olduğunu ifade eden Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu, iş hayatına sorunsuz adapte olmaları, seçtikleri mesleklerle ilgili tecrübeli insanların deneyimlerinden faydalanmaları ve başarılı birer birey olmaları konusunda her türlü yardıma her zaman hazır olduklarını söyledi.


Tarih : 11.04.2018 / Yer :
Hit : 471