KIRIKKALE’NİN ALTIN ÇOCUĞU

KIRIKKALE’NİN ALTIN ÇOCUĞU

Highslide JS

Ampute A Milli Futbol Takımımızın yıldız isimlerinden hemşerimiz Barış Telli onuruna Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir program düzenlendi. Genç sporcuların da katıldığı programda Kırıkkale Sanayi ve Ticaret Odası tarafından genç sporcuya başarılarından dolayı ödül verildi.

 

4 yaşında top oynarken geçirdiği kaza sonucu sağ bacağını kaybeden ancak hayata bağlılığını hiç kaybetmeyen milli sporcu hemşerimiz Barış Telli, onuruna düzenlenen etkinliğe katılmak üzere Kırıkkale’ye geldi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen programa milli sporcunun yanı sıra İl Müdürü Yasin Özdemir, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kaplan, Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu ve çok sayıda genç sporcu katıldı. Bir bacağı olmamasına rağmen hayattan kopmayan yıldız sporcunun hayat hikâyesini anlatan kısa filmin gösteriminin ardından kürsüye çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Barış Telli’nin azim ve başarısının tüm gençlere örnek olması gerektiğini söyledi.

Protez bacağıyla atletizmde rekorlar kıran, çıktığı her futbol maçında gol atıp 50 kez giydiği milli forma altında 45 kez fileleri havalandırarak gol kralı olan Barış Telli, programa katılan genç sporculara, öğrencilik yıllarında yaşadıklarını, başarıyı yakalamak için hangi yollardan geçtiğini, karşısına çıkan zorlukların üstesinden nasıl geldiğini anlattı. Genç sporcuların sorularını da cevaplayan Telli, Kırıkkaleli olmaktan her zaman gurur duyduğunu, her röportajında Kırıkkaleli olduğunu söylemekten mutlu olduğunu, Kırıkkale’de spora ve sporcuya değer verildiğini bilmekten de ayrı bir sevinç uyduğunu söyledi. Kırıkkale’nin adını ulusal ve uluslararası arenada başarıyla taşıyan herkesin her türlü övgüyü hak ettiğine inandıklarını söyleyen Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kaplan’da başarılarının ödülü olarak Telli’ye Ticaret ve Sanayi Odası adına bir Cumhuriyet altını hediye etti.


Tarih : 29.03.2018 / Yer :
Hit : 464