PARASINI YÖNETEN GELECEĞİNİ YÖNETİR

PARASINI YÖNETEN GELECEĞİNİ YÖNETİR

Highslide JS

Bayanları ekonomik kavramlar konusunda bilinçlendirmek amacıyla Kırıkkale Müftülüğü Konferans Salonunda Ev Hanımlarına Yönelik Finansal Okur-Yazarlık başlığı altında bir seminer düzenlendi. Seminere Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçay Özer’de konuşmacı olarak katıldı.

 

GENİŞ KATILIM

Kadının toplumsal yaşamda statüsünün yükselmesi, sosyal yaşamda hak ettiği yeri alması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde başlatılan projeler kapsamında bayanların ekonomik kavramlar ve para yönetimi konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Ev Hanımlarına Yönelik Finansal Okur-Yazarlık Semineri düzenlendi. Kırıkkale Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen seminere Kırıkkale Valisi M.İlker Haktankaçmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdiresi Gülser Ustaoğlu, İş Kur Müdürü Arif Ay, Kosgep Müdürü Köksal Özen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdiresi Hatice Uğurlu, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçay Özer ve İcra Kurulu üyesi Nesrin Gençoğlu ile çok sayıda Kırıkkaleli bayan katıldı.

 

PARAYI ETKİN KULLANABİLME

Seminerde ilk olarak kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdiresi Gülser Ustaoğlu, Türkiye genelinde 4.’sü düzenlenen bu seminerdeki amacın ev hanımlarının para, bütçe, gelir, gider kavramlarını öğrenmeleri, gelir ve birikimlerini doğru yönetmeleri konusunda bilinçlendirme olduğunu söyledi. Türk kadınının ülkesi için ne kadar önemli olduğunun Kurtuluş Savaşına bakınca görüldüğünü vurgulayan Kırıkkale Valisi M.İlker Haktankaçmaz ise Türk kadınının kapasitesini artırıcı bu seminerler sayesinde aile bütçelerinin doğru yönetilip ülke ekonomisine olumlu etki sağlandığını ifade etti. Finansal Okur-Yazarlık Eğitmeni Hande Kılıç ise seminere katılan bayanlara ceplerindeki parayı en etkin şekilde kullanabilmeleri için yapmaları gerekenler konusunda bilgiler veren bir sunum gerçekleştirdi.  Kadının toplumdaki yeri ve ekonomik kavramlarla olması gereken ilişkisi üzerine bilgilendirmelerin yapıldığı seminerde kadınların iş hayatında mutlaka var olmaları gerektiğini vurgulayan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçay Özer ise toplantıya katılan Kırıkkaleli bayanlara iş hayatına atılarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine faydalı olabilmenin yolları konusunda bilgiler verdi.


Tarih : 01.03.2018 / Yer :
Hit : 744