AHİLER KALKINMA AJANSI TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLAN EDİLDİ

AHİLER KALKINMA AJANSI TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLAN EDİLDİ

Highslide JS

İmalat Sanayi ve Turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin kurumsal ve yönetimsel becerilerinin geliştirilmesi ve verimliliklerinin artırılmasına yönelik danışmanlık desteği sağlamak üzere hazırlanan program için toplam 1.500.000,00 TL kaynak ayrılmıştır. Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan program dahilinde sadece danışmanlık konularında proje başına KDV dâhil en fazla 80.000,00 TL destek sağlanacak olup, programın amaç ve öncelikleri aşağıda yer almaktadır.

 

Programın Amaçları

Turizm Yönetim Danışmanlığı

Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin sürdürülebilirlik kapsamında kurumsal ve yönetimsel becerilerinin geliştirilmesi ve verimliliklerinin artırılması

İmalat Sanayi Yönetim Danışmanlığı

İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin kurumsal ve yönetimsel becerilerinin geliştirilmesi, kaynak, hammadde ve işgücü verimliliğinin artırılması

Programın Öncelikleri

Turizm Yönetim Danışmanlığı

Öncelik 1:Turizm işletmelerine aile ve şirket anayasası oluşturma, stratejik yönetim yaklaşımları, gelir yönetimi, halka arz, organizasyon becerileri gibi sürdürülebilir yönetim alışkanlıklarının kazandırılması.

Öncelik 2:Turizm sektöründe yeni nesil pazarlama yöntemlerini içeren uygulamalar, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) çözümleri, veri analitiği, veri güvenliği ve gizliliği gibi konularda dijital altyapının oluşturulması.

Öncelik 3:Turistik ürün ve hizmetlerin koruma-kullanma dengesi gözetilerek enerji, su ve atık yönetimi gibi sürdürülebilir çevre yönetimi uygulamalarının yaygınlaştırılması

İmalat Sanayi Yönetim Danışmanlığı

 

Öncelik 1: İşletmelerin aile ve şirket anayasası oluşturma, stratejik yönetim yaklaşımları uygulaması gibi kurumsallaşmalarına yönelik faaliyetlerinin yaygınlaştırılması.

Öncelik 2: Üretim, tedarik, satış, pazarlama gibi alanlarda e-ticaret, e-ihracat, otomasyon, dijital altyapının oluşturulması veya geliştirilmesine yönelik uygulamaların desteklenmesi.

Öncelik 3: Üretim sürecinde ve tedarik zinciri operasyonlarında verimliliğin artırılması amacıyla stratejik planlama, kurumsal kaynak planlaması, tedarik zinciri optimizasyonu gibi sürdürülebilir üretim kültürünün yerleşmesinin sağlanması.

Öncelik 4: Ulusal ve uluslararası alanda işletmelerin rekabetçiliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla yalın üretim, temiz üretim, endüstriyel simbiyoz, eko-verimli üretim ve enerji verimliliği gibi uygulamalara yönelik faaliyetlerinin desteklenmesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje başvuruları Eylül-Ekim ve Kasım-Aralık olmak üzere 2 ayrı dönem halinde alınacaktır. Son başvuru zamanından sonra alınan başvurular, bir sonraki teknik destek programı dönemi sonunda  değerlendirilecektir (bu kural programa ayrılan bütçenin bitmesi durumunda veya Kasım-Aralık Dönemi sonrasında uygulanmayacaktır).

Başvuru Dönemi

Son Başvuru Tarihi

Saat

Referans No

Eylül-Ekim

31.10.2020

00:00

TR71/20/TDKOBİ01

Kasım-Aralık

31.12.2020

17:00

TR71/20/TDKOBİ02

 

Bu fırsatın üyelerimizce en etkin şekilde kullanılması önemle tavsiye edilmektedir.

Program rehberi için tıklayınız.Tarih : 16.09.2020 / Yer :
Hit : 179