HES KODU ALMAYI UNUTMAYIN

HES KODU ALMAYI UNUTMAYIN

Highslide JS

Değerli üyelerimiz,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ve ziyaretçi girişlerinde uygulamaya başlanan HES kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu odamız tarafından da uygulanmaya başlanmıştır.

Odamıza iş veya ziyaret için gelecek olanlardan HES kodlarını hazırlamaları istenmekte, girişte e-devlet üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra riskli bir durum olmadığı takdirde odamıza misafir ya da ziyaretçi kabul edilmektedir. Tüm üyelerimizden ve odamızı ziyaret edecek misafirlerimizden Covid-19' un yayılımını önlemek, çalışanların ve misafirlerimizin sağlığını korumak amacıyla uygulanan bu kontrol sistemine, hijyen, sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uygun davranmalarını bekliyoruz.

Yine bu uygulamanın yoğun istihdam sağlayan üyelerimiz açısından da faydalı olacağına inanıyoruz.

 

HES Kodu Nasıl Alınır?

1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden,

"HES Kodu İşlemleri" bölümüne girilir.

"HES Kodu Oluştur" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

--> HES uygulamasını AppStore’dan indirmek için tıklayın.

--> HES uygulamasını Google Play’den indirmek için tıklayın.

 

2- SMS yöntemi ile

HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır  ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

 

3-  e-Devlet sistemi üzerinden

e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.


Tarih : 08.09.2020 / Yer : KTSO
Hit : 244