KOOP-DES BAŞVURULARI BAŞLADI

KOOP-DES BAŞVURULARI BAŞLADI

Highslide JS

Odamızın da Proje Komisyonunda yer aldığı Kooperatiflerin Desteklenmesi Projesinde (Koop-Des) başvurular alınmaya başlandı. Proje kapsamında değerlendirilecek başvurulara hibe desteği sağlanacak.

 

Kooperatiflerin faaliyetlerinde etkinlik ve verimlilik sağlamak, öz kaynak yetersizliği bulunan kooperatiflere ve üs kuruluşlarına mali destekte katkı sağlamak, yeni alanlarda girişimci olmaya ve ihracatçı olmaya özendirmek, bireysel tasarrufları kooperatifleştirmeye yönlendirmek amacıyla başlatılan KOOP-DES Projesinin İl Proje Komisyonu kuruldu. Proje Komisyonunda Odamızın da yer aldığı proje ayrıca Kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması amaçlarını da taşıyor.

 

Vali Yardımcısı Başkanlığında oluşturulan komisyonun Genel Sekreterimiz Ahmet Şerbetçioğlu’nun da katıldığı geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ilk toplantısında izlenecek yol haritası belirlendi. Toplantıda alınan karar gereği proje İl Tarım Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı Koordinatörlüğünde yürütülecek, özellikle Kadın Kooperatiflerinin proje yapabilmesi için gerekli her türlü yardım teknik destek verilecek. Proje kapsamında kooperatiflere Mal alımlarında 200 bin, Hizmet Alımlarında 30 bin, nitelikli personel istihdamında personel başına yıllık 30 bin TL hibe desteği sağlanacak. Başvurular Vali Yardımcısı, Odamız temsilcisi, Ticaret İl Müdürü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü, Tarım ve Orman İl Müdürü ve Ahiler Kalkınma Ajansı Temsilcisi tarafından oluşturulan İl Proje Komisyonu tarafından değerlendirilecek.

 

  Başvuru ve Proje detayları için tıklayın  .

 


Tarih : 20.07.2020 / Yer :
Hit : 267