YÖREX FUARINDA KIRIKKALE STANDI

YÖREX FUARINDA KIRIKKALE STANDI

Highslide JS

Antalya’da düzenlenen 11. Yörex Fuarı’nda Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından açılan stantta şehrimize özgü ürünlerin tanıtımı yapıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteği ve Antalya Ticaret Borsasının organizasyonuyla Antalya EXPO Center'da kapılarını 11. kez açan Yöresel Ürünler Fuarı’nda Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Kırıkkale standı açıldı. 76 il ve KKTC’den 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın kooperatifi olmak üzere 150 kooperatifle toplam 650'nin üzerinde katılımcının bulunduğu ve 5 gün süren fuarı değerlendiren TSO Meclis Başkanı Ömer Akçelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı Kırıkkale’nin tanıtımının yapılması için fuarların büyük fırsatlar olduğuna dikkat çektiler.

Yöresel ürünlerin markalaşmasında Yörex fuarının büyük etkisi olduğuna işaret eden TSO Başkanı Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarda Kırıkkale standı açılması ve şehrin tanıtımının yapılmasına destek olduklarını söyledi. Başta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer oda borsaların başkanları olmak üzere standa gelen ziyaretçileri ağırlayan Varlı, özellikle Antalya’da yaşayan Kırıkkalelilerin standa yoğun ilgi göstermelerinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Şehrimizin coğrafi işaretli ürünleri ve coğrafi işaret başvurusu yapılan ürünlerinin tanıtımının yanında ziyaretçilere şehrin de tanıtımının yapıldığını ifade eden Varlı, fuarda Kırıkkale’nin de yer almasına katkı sağladıkları için Kırıkkale Valiliği ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne teşekkür etti. 


Tarih : 24.10.2021 / Yer : ANTALYA ANFAŞ
Hit : 213