YETENEK KAPISI KARİYER PLATFORMU

YETENEK KAPISI KARİYER PLATFORMU

Highslide JS

Değerli üyelerimiz,

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve TOBB tarafından hizmete sunulan "Yetenek Kapısı" çevrimiçi kariyer platformu (www.yetenekkapisi.org); işverenlerin ihtiyaç duydukları yetenekleri henüz eğitimleri devam ederken keşfetmelerine, öğrenci/mezunlar ile zaman ve mekândan bağımsız şekilde iletişim kurmalarına imkân sağlamaktadır.

TOBB, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile 8 Haziran 2020 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalamış olup "Yetenek Kapısı" çevrimiçi kariyer platformunu desteklemektedir.

Odamız üyelerinin “Yetenek Kapısı” kariyer platformuna üye olmaları önem arz etmektedir. Yetenek Kapısı’nda oluşturulacak hesap ile ülkemizdeki ve yurt dışındaki üniversitelerin kariyer merkezleri ile iletişim kurulabilmekte, şirketlerin ve kurumların iş/staj ilanları istenilen üniversite ve bölümlerden öğrencilerin/mezunlarının başvurusuna açılabilmekte, özgeçmişler incelenerek adaylar ile sistem üzerinden iletişim kurulabilmektedir. Yetenek Kapısı; eğitimli gençler arasındaki marka bilinirliğinin artırılmasına, aynı zamanda kariyer etkinliklerinin düzenlenerek üniversitelerin düzenlediği kariyer fuarlarından haberdar olunmasına ve kayıt yaptırılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Yetenek Kapısı’nın kullanımını kolaylaştırmak için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan ‘İşveren Kılavuzu’ ekte yer almakta olup, sisteme ilişkin sorularınızı destek@yetenekkapisi.org elektronik posta adresine iletebilirsiniz.


İşveren Kılavuzu


Tarih : 03.07.2020 / Yer :
Hit : 279